O tym co dla mnie ważne, o pasji i o tworzeniu
free counters

Kategorie: Wszystkie | Astro | Historia | Jacques | Melodie | Oni | Piękny świat | Planszówki | Poezja | Sophie | Sport | ja
RSS
niedziela, 13 sierpnia 2017
Urodziny Mamy

Cóż z tego, że między pudełkami? Cóż z tego, że w pokoju w pustymi szafami? Cóż z tego, że z doskoku i bez prezentu? Ważne, że razem, przy jednym stole i z uśmiechem na ustach.

Flower
Wszystkiego najlepszego Mamo.

sobota, 12 sierpnia 2017
Przepastne szafy

Ruszyła w ruch remontowa maszyna u Rodziców. Klamka ostatecznie zapadła i przyszedł czas na podróż do przeszłości - opróżnianie wszystkich szaf. Dzisiaj spędziłem większość dnia na pakowaniu do pudeł książek, pamiątek, ubrań, sztućców, fotografii i tysięcy innych przedmiotów. Wielu, które zobaczyłem po raz pierwszy od dziesiątek lat.

Niesamowite jak wiele rzeczy może zmieścić się w jednej, z pozoru niewielkiej szufladzie. Upchniętych w kilku warstwach, zbitych w jedną, spójną masę. Tata miał takie cztery do przejrzenia i spędził na tej czynności prawie półtorej godziny.

Zadanie było o tyle utrudnione, że termometr na dworze pokazywał blisko 34 stopnie. W mieszkaniu panował potwormy zaduch i z trudem łapaliśmy wszyscy oddech. To była iście katorżnicza praca w kurzu i skwarze.

W połowie dnia zrobiliśmy sobie przerwę i skoczyliśmy na obiad do Bistro w Tesco. Mają tam całkiem niezłe jedzenie i co ważne Colę z dolewką. Wędrowałem do automatu trzy razu i delektowałem się chłodnym napojem. Najchętniej zoastałbym tam i odpoczywał już przez resztę dnia.

Po powrocie do domu zajęliśmy się szafami z ubraniami. Liczba ciuchów była iście niesamowita! Po dwóch kolejnych godzinach Mama wywiesiła białą flagę - miała dość. Ciąg dalszy w trakcie kolejnych dni.

wtorek, 25 lipca 2017
Bonne fête mon Garçon!

C'est ta journée Jacques!
Bonne fête mon Garçon!

Cadeau

20:29, leviathan80 , Jacques
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 lipca 2017
Skok za burtę

Drugi odcinek siódmego sezonu GOT obejrzeliśmy we czworo. Bynajmniej nie z Dzieciakami bo te nadal koczują na wsi tylko z Piorkiem i z Martą. Zaczęliśmy od wspólnej kolacji, na którą składała się deska pysznych serów i bezalkoholowe drinki made by A. Ależ to jest dobre!

Odcinek o wiele ciekawszy od perwszego. Akcja zaczyna nabierać rozpędu, a scena z Theonem kapitalna. Facet ma jeszcze swoją rolę do odegrania i mimo, że początkowo byłem zawiedziony Jego postawą, to koniec końców zdaje się, że podjął właściwą decyzję. Żyje i na pewno jeszcze się pojawi. Pod warunkiem, że pływa lepiej i szybciej od Gendry'ego...

niedziela, 23 lipca 2017
Obiad

Byliśmy dzisiaj na obiedzie u Piotrka i u Marty. Razem z Rodzicami zresztą. Sympatycznie spędzone chwile, spędzone na rozmowie, na zajadaniu się babeczkami i na snuciu domysłów o tym, jak to już będzie, gdy na świecie pojawi się Tomuś. To już za kilka miesięcy!

Po obiedzie podjechaliśmy zresztą na Juranda i wygrzebaliśmy ze schowka nasz stary wózek. Ileż to już czasu minęło od kiedy ostatnio z niego korzystaliśmy! Specjalnie odłożyliśmy go na taki właśnie czas i oto nadszedł. Zanim się obejrzymy klan nam się rozrośnie.

środa, 19 lipca 2017
Pojechali

Pojechali. Właściwie to nawet sam ich zawiozłem. I już tęsknię...
Brakuje mi Ich obecności, tupotu małych nóżek i papotowania. Wyraz oczu Sophie w momencie, gdy się żegnaliśmy...

Warto było zostać Tatą. Dla takich małych wzruszeń jak to.

23:04, leviathan80 , Oni
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 18 lipca 2017
Basenos

Byliśmy dzisiaj z Dziećmi w Aqua Lublin. Grzało przyjemnie słońce, więc kilkanaście minut spędziliśmy na dworze w odkrytym basenie. Prawie jak w luksusowym hotelu gdzieś na wakacjach.

Super relakcująca wyprawa i mega doładowanie!

poniedziałek, 17 lipca 2017
Gra o Tron powraca

Nie mogłem się tego doczekać! I wreszcie jest! Już dzisiaj wieczorem premiera pierwszego odcinka siódmej serii Gry o Tron.

Winter is coming

niedziela, 16 lipca 2017
Muzyka, która we mnie gra # 15

Jeżeli jest jakaś nuta z tych wakacji, to nie jest to wcale Wieśka Tico. To jest właśnie to.

Naładowuję się tym i myślę wyłącznie pozytywnie. Będzie dobrze. Będzie tak, jak zechcę żeby było. Świat jest w moich rękach. Zdecydowanie zbyt rzadko powtarzałem to sobie w trakcie ostatnich paru lat.

Filatov & Karas - Time Won't Wait (Lyric Video) / 2017

21:13, leviathan80 , Melodie
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 lipca 2017
Grunwald - 607 rocznica

To już 607 lat! Czas leci niepostrzeżenie, ale pamięć o tej wielkiej wiktorii nigdy nie zaginie. To dobry moment, aby przypomnieć wszystkie materiały, jakie stworzyłem na temat Grunwaldu 1410 - wojennej gry planszowej wydanej w 1992 roku prez legendarne wydawnictwo Dragon.

Wideorecenzja na kanale Wojennik TV
Grunwald 1410: recenzja w serwisie Board Times
Grunwald 1410: relacja z rozgrywki w serwisie Board Times

Zapraszam!

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 45