O tym co dla mnie ważne, o pasji i o tworzeniu
free counters

Kategorie: Wszystkie | Astro | Historia | Jacques | Melodie | Oni | Piękny świat | Planszówki | Poezja | Sophie | Sport | ja
RSS
sobota, 09 grudnia 2017
Zmęczenie materiału

Większość dzisiejszego dnia przeleżałem w łóżku. Nie pamiętam, kedy ostatnio tak źle się czułem. NIeustanny ból gowy, uczucie całkowitego wyczerpania i męczący kaszel, który dwa z rzędu, nie pozwalał na zaśnięcie o ludzkiej porze.

Reanimowałem się w zasadzie dopiero w okolicach g. 17:00.

Na szczęście przede mną jeszcze jutro i mam nadzieję na doprowadzenie się do stanu "używalności". Na razie wciąż czuję się bardzo słabo...

23:11, leviathan80 , ja
Link Dodaj komentarz »
piątek, 08 grudnia 2017
Wojennik TV # 55: This War of Mine - unboxing

Na ten tytuł czekało bardzo wielu z nas. Od premiery angielskiej wersji gry upłynęło już nieco czasu, a teraz, wreszcie w nasze ręce trafia wersja po polsku. W sam raz na okres przedświąteczny! Na razie unboxing, a za jakiś czas recenzja.

Zapraszam do oglądania i do komentowania!

czwartek, 07 grudnia 2017
Lampa stroboskowa za blokiem

Już jakiś czas temu za naszym budynkiem zakończyła się budowa nowego bloku. Ogrodzenie zostało usunięte, parking i zjazd do garażu oddane - nic tylko się wprowadzać.

Deweloper postanowił zafundować nam jednak dodatkową atrakcję. Przedwczoraj wieczorem, znajdujące się za blokiem oświetlenie (kilka wysokich lamp) zaczęło co jakiś czas migać. Raz świeciły się pełnym blaskiem, a chwilę potem zupełnie przygasały. I tak przez całą noc.

Zważywszy na to, że mamy okna w sypialni bezpośrednio na to miejsce, przez część nocy czuliśmy się jak w starym, dobrym MC. Z tą różnicą, że na karku trochę więcej wiosen, a z rana trzeba wstawać do roboty...

Dzisiaj w nocy mieliśmy powtórkę z rozrywki, więc z rana, udawszy się już do pracy, zadzwoniłem do naszego zarządcy, żeby zgłosić, że dyskoteki owszem lubimy, ale nie bezpośrednio za naszym oknem. Pan, z którym rozmawiałem poinformował, że sprawa została już przekazana do dewelopera i ma nadzieję, że usterka zostanie szybko usunięta.

Wróciwszy do domu rzuciliśmy okiem za blok i skonstatowaliśmy, że lampa nadal miga. Cóż... Perspektywa kolejnej, upojnej nocy nie napawała nas optymistycznie.

Na szczęście po niespełna godzinie, ponowna weryfikacja wykazała, że usterka została najwidoczniej usunięta. Mam tylko nadzieję, że na stałe i, że w środku nocy nie spotka nas kolejna niespodzianka.

środa, 06 grudnia 2017
Mikołaj 2017

Mikołaj przyszedł również w tym roku!

Sophie w otrzymanej od Niego torebce znalazła:
- nosidełko dla misiaka/lali
- gumkę do ścierania w kształcie jednorożca
- kalendarz adwentowy
- czekoladki w kształcie misiaków
- czekoladowego mikołaja
- pykające cukierki

Unicorne
Jacques ze swojej torby wyłowił z kolei:
- pudełko z kartami z piłkarzami
- kołyskę Newtona
- mechaniczną dżdżownicę
- kalendarz adwentowy
- czekoladki w kształcie misiaków
- czekoladowego mikołaja
- pykające cukierki

Chenille
Ku naszemu zdziwieniu Mikołaj odwiedził także mnie i A.! W stojącej obok łóżka torebce znaleźliśmy świecę zapachową. W ręcznie ozdabianym, pachnącym słoiku. Cóż z wspaniała niespodzianka!

Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni Mikołajowi!

20:51, leviathan80 , Oni
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 grudnia 2017
Wojennik TV # 54: Gry pod choinkę

Jutro Mikołaj, zbliżają się też powoli Święta. Z tej okazji postanowiliśmy opowiedzieć o naszych wymarzonych prezentach pod choinkę.

Ode mnie dwa tytuły: Fields of Fire (2 edycja) oraz Montelimar: The Anvil of Fate. Cuda się zdarzają! Kto wie? Może znajdę coś z tego pod choinką?


Zapraszam do oglądania i do komentowania!

niedziela, 03 grudnia 2017
Losowanie grup mistrzostw świata

W miniony piątek miało miejsce losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Zarówno Polska jak i Francja, dzięki wysokiemu rankingowi FIFA bły losowane z pierwszego koszyka. Dla Francji to nie pierwszyzna, ale w przypadku Polski, to rzecz niebywała i nagroda za wyśmienite wynki w trakcie minionych kilku lat.

Obie nasze drużyny nie mogą jakoś szczególnie narzekać na wyniki losowania (przynajmniej na papierze!) bo wydaje się, że obie trafiły do grup, w których mają prawo liczyć na nawiązanie walki o awans. Teraz wszystko w ich nogach!

GRUPA C:
Francja, Australia, Peru, Dania

GRUPA H:
Polska, Senegal, Kolumbia, Japonia.

20:22, leviathan80 , Sport
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 grudnia 2017
Kaszlisko v. 2

Dzisiaj w nocy ponownie dopadł mnie atak kaszlu. Takiego suchego, niezwykle irytującego, który nie pozwala spać i niesamowicie męczy. Kilka godzin przesiedziałem w salonie, na przemian kaszląc i pijąc herbatę lub mleko. Byle tylko nie przeszkadzać śpiącym. Kiedy wreszcie położyłem się z powrotem do łóżna, to tak mnie zmogło, że wstałem dopiero o 11:15...

Zobaczymy jak będzie dzisiaj. Mam nadzieję, że nie skończy się tak jak ponad rok temu: KLIK

22:33, leviathan80 , ja
Link Dodaj komentarz »
piątek, 01 grudnia 2017
Semper Fidelis - recenzja

Pierwsza wojna światowa była konfliktem, który wywrócił do góry nogami wcześniejszy układ sił na świecie. Upadek trzech wielkich imperiów, które 123 lata wcześniej skreśliły z mapy polską państwowość, pozwolił na jej odrodzenie i na powrót Polski do grona suwerennych nacji. Wolność nie była nam jednak dana w prezencie. Musieliśmy wydrzeć ją sobie siłą i obronić. 

Zapraszam do oglądania i do komentowania!

czwartek, 30 listopada 2017
Winter przyszła

A więc wreszcie jest.

Winter

środa, 29 listopada 2017
Udana zabawa

Dzieci miały dzisiaj w szkole dyskotekę andrzejkową. Do jedzenia była pizza, różnego rodzaju przekąski ismakołyki. Oboje wracali z tej imprezy bardzo zadowoleni, a Jacques stwierdził nawet, że to była najlepsza dyskoteka, na jakiej się bawił.

Cieszę się bardzo, że tak świetnie udała im się ta zabawa. Oby kolejne były równie sympatyczne.

20:53, leviathan80 , Oni
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 51