O tym co dla mnie ważne, o pasji i o tworzeniu
free counters

Kategorie: Wszystkie | Astro | Historia | Jacques | Melodie | Oni | Piękny świat | Planszówki | Poezja | Sophie | Sport | Słowo dnia | ja
RSS
poniedziałek, 05 listopada 2018
SOPAC - pierwsze koty za płoty

Bardzo chciałem mieć tą grę. Przez dłuższy czas była na mojej wishliście, więc kiedy jakiś czas temu ją zdobyłem, to byłem z tego powodu niezwykle zadowolony. Monstrualna kolejka innych tytułów, czekających w kolejce sprawiła jednak, że SOPAC powędrowało na półkę i grzecznie czekało. Aż do minionego tygodnia, kiedy uznałem, że szkoda życia na odkładanie tego, co chce się robić. Tuż po ograniu RONE, niezależnie od piętrzącej się kolejki, sięgnąłem więc po pudło od SOPAC.

SOPAC
Zasady pochłonąłem w dwa dni i wczoraj wieczorem usiadłem do pierwszego, krótkiego scenariusza bitewnego. Dwa amerykańskie niszczyciele nie zdołały powstrzymać jednego japońskiego. Mało tego, jeden z nich (Blue) szybko poszedł na dno w wyniku nadzwyczaj celnego ognia przeciwnika. Rozegranie tego scenariusza zajęło mi nie więcej niż 10 minut. To taki przedsmak tego, co czeka mnie w kolejnych!

niedziela, 04 listopada 2018
Kraj Miłości

Sophie uczęszcza od tego roku na lekcje śpiewu. Śpiew to coś, co od zawsze uwielbiała, a że ma do tego smykałkę i jest niezwykle fotogeniczna, to uznaliśmy, że warto rozwijać dodatkowo w tym kierunku.

Po przygodzie w Siedlcach, tym razem przyszedł czas na uczestnictwo w 19 Festiwalu "Tęczowych Piosenek Jana Wojdaka". Impreza miała miejsce w Modliborzycach i Sophie przygotowała nań dwie piosenki ("Kraj Miłości" oraz "Zostań ze mną"). Z samego rana zebraliśmy się więc dzisiaj, podjechaliśmy jeszcze po Babcię Basię i wspólnie we troje (A. jechała do Rzeszowa więc nie mogła nam towarzyszyć), udaliśmy się na miejsce. Konkurs miał zaczynać się o 11:00, a my byliśmy na miejscu o 10:50. To się nazywa idealna synchronizacja! Zwłaszcza, że Sophie miała występować jako osiemnasta w drugiej grupie wiekowej.

Na karcie zgłoszeniowej na festiwal A. wpisała jako pierwszą piosenkę "Kraj Miłości", ale później, Dziewczynom wyleciało to z głowy i Sophie, aż do momentu wyjścia na scenę, była przekonana, że będzie śpiewać "Zostać ze mną". Finalnie z głośników poleciał jednak podkład do tej pierwszej i dzielna Córeczka dała prawdziwe show. Świetnie zaśpiewała i w moich, subiektywnych nieco oczach, poradziła sobie rewelacyjnie. Byłem z Niej niesamowicie dumny i nie zmienił tego nawet finalny werdykt jury, które nie zakwalifikowało Sophie do ścisłego finału w Krakowie. Mówi się trudno. To była prawdziwa przygoda i bardzo się cieszę, że mogliśmy wspólnie spędzić te chwile.

Merci Sophie!

17:45, leviathan80 , Sophie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 12 października 2018
Wojennik TV # 130: Sculptapalooza - recenzja

Śpiewać podobno każdy może. Sądząc po tym, jak wyglądają zdolności wokalne niektórych osób mam poważne wątpliwości, czy ten slogan mówi prawdę. Jak to jednak wygląda w przypadku rzeźbienia i modelowania? Czy każdy z nas nosi w sobie smykałkę do miętoszenia, tworzenia i budowania? Możemy to sprawdzić sięgając po grę Sculptapalooza wydawnictwa Educatonial Insights.


Zapraszam!

czwartek, 11 października 2018
Rozmowy o astronomii

Dzisiaj był u nas Radzio. Jakiś czas temu, ratując Diesla zza naszych szafek w kuchni, wyłamałem deskę zamontowaną na dole pod zlewem. Nie umiałem przytwierdzić jej z powrotem bo miejsca na wbicie gwoździ było zdecydowanie zbyt mało. Dla Radzia nie ma jednak rzeczy niemożliwych i po godzinie prac deska była już na swoim miejscu.

W drodze powrotnej (Szwagra wypada wszak odwieźć) nawiązaliśmy ciekawą rozmowę o... astronomii. O planetach karłowatych i egzoplanetach. Zaskakujący, ale przyjemny finał tej wyprawy. Aż zapragnąłem znowu zainteresować się głębiej tymi tematami.

21:12, leviathan80 , Astro
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 października 2018
Barwy października

Chwila warta zapamiętania...

Barwy października

wtorek, 09 października 2018
Mój prywatny Nemeczek

Dzisiaj Sophie dostała w szkole uwagę. Na lekcji religii. Dlatego, że wstawiła się za kolegą, który dostał uwagę za to, że rozmawiał i przeszkadzał. Moja Córka wstała i powiedziała Pani, że to niesprawiedliwe, żeby kolega otrzymał taką karę bo rozmawiała cała klasa. Dodała, że jeżeli on ma dostać uwagę, to i Ona powinna. To dostała.

Cóż... Jestem dumny z Córki. Wykazała się cywilną odwagą. Bravo Sophie!

20:46, leviathan80 , Sophie
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 września 2018
Pierwiastki

Powtarzałęm dzisiaj z Jacquesem pierwiastki. W tym roku w Jego planie pojawiła się chemia, więc tablica Mendelejewa jest obowiązkową pozycją. Zdumiewajace, ale po tylu latach wciąż pamiętam te wszystkie skróty...

Mam nadzieję, że jutrzejszy sprawdzian zakończy się spektakularnym sukcesem.

21:09, leviathan80 , Jacques
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 września 2018
Wojennik TV # 125: Diex Aïe - unboxing

Anglia tuż po bitwie pod Hastings. O ile jest sporo gier traktujących o tej batalii, to o tym, co było później już niekoniecznie. Z tym większym zainteresowaniem przyjrzałem się zawartości pudła Diex Aïe - gry wydanej przez Historic-One.Zapraszam do oglądania i do komentowania.

poniedziałek, 24 września 2018
Tęczowa jesień

Załamanie pogody i jesienna aura dały nam się dzisiaj nieźle we znaki. Najpierw niska temperatura, potem ulewa z poziomym deszczem, a na końcu wichura. Dopiero późnym popołudniem, gdy stanęliśmy z Dziećmi przed Aqua Lublin, świat zaproponował coś nieco przyjemniejszego:

Jesienna tęcza
Byle do wiosny...

piątek, 22 czerwca 2018
Wojennik TV # 98: Arctic Disaster - recenzja

Wskakujemy do zimnej wody na dalekiej północy i płyniemy w ślad za konwojem PQ-17. Coś nam mówi, że będzie się działo...


Zapraszam do oglądania i do komentowania.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 67