O tym co dla mnie ważne, o pasji i o tworzeniu
free counters

piątek, 22 lutego 2019
Wojennik TV # 168: RONE - recenzja

Gry karciane mają się dobrze. Na tyle dobrze, że co rusz pojawiają się nowe tytuły należące do tej rodziny. Część z nich stawia na oryginalną mechanikę, inne na sprawdzone deckbuildingowe patenty, szukając swojej szansy w atrakcyjnej oprawie wizualnej i chwytliwym settingu.

Jak to wygląda w przypadku RONE od wydawnictwa GREIFERISTO? Sprawdzam w kolejnej recenzji na Wojennik TV!

Do boju!

wtorek, 19 lutego 2019
Wojennik TV # 167: Flamme Rouge - unboxing

Rozpoczyna się ostatni kilometr wyścigu! Sprinterzy zajmują możliwie jak najlepsze pozycje, a kibice zaczynają skandować nazwiska swoich faworytów. Kto tym razem zwycięży i komu przypadnie splendor etapowego sukcesu?

Flamme Rouge wydawnictwa Lautapelit.Fi.

Zapraszam!

piątek, 15 lutego 2019
Wojennik TV # 166: Listy Napoleona i Józefiny - recenzja

Wielka miłość, która rozpalała serca i umysły tysięcy współczesnych. Pokazana od kuchni, w domowym zaciszu dalekim od bitewnych pól Europy. Napoleon i Józefina – dwie legendy, związane ze sobą po wsze czasy.

Zapraszam.

wtorek, 12 lutego 2019
Wojennik TV # 165: Stalingrad: Verdun on the Volga - unboxing

Stalingrad: Verdun on the Volga to świeży tytuł, wydany niedawno przez Last Stand Games. Gra ma kosmiczną cenę, ale Igorowi udało się zdobyć egzemplarz i przygotować jej unboxing. Jak się prezentuje? Sprawdźmy!

Do boju!

piątek, 08 lutego 2019
Wojennik TV # 164: Top 10 - gry wojenne wydane w 1982 roku

1982. Rok, w którym Polska zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w piłce nożnej, Anglia utraciła, a potem w spektakularny sposób odzyskała Falklandy, zmarł Leonid Breżniew, a swoją premierę w kinach miał Blade Runner. Co działo się wtedy w planszowych grach wojennych? Jakie tytuły z tamtego roku wytrzymały próbę czasu i warto po nie sięgnąć również dzisiaj? Odpowiedzi szukamy w kolejnym zestawieniu na Wojennik TV.

Do boju!

wtorek, 05 lutego 2019
Wojennik TV # 163: The Great War - unboxing

Commands & Colors to jeden z najpopularniejszych systemów w grach wojennych. Mieliśmy już odsłonę antyczną, napoleońską, a jakiś czas temu powstała też osadzona w realiach amerykańskiej wojny o niepodległość. Nieco wcześniej pojawiła się również wersja pierwszowojenna, której reedycję możecie obejrzeć w naszym kolejnym unboxingu na Wojennik TV - The Great War.

Do boju!

piątek, 01 lutego 2019
Wojennik TV # 162: Nightfighter (tryb solo) - recenzja

Najlepsza gra wojenna w historii. Najlepsza gra z trybem solo, jaka kiedykolwiek powstała. Najbardziej klimatyczny i wciągający tytuł, jakie kiedykolwiek dane mi było poznać. Nightfighter od GMT Games.

Co w nim lubię? Co w nim tak mocno doceniam? Zapraszam do obejrzenia recenzji, w której opowiadam tym razem o samym, genialnym trybie solo.

Do boju!

wtorek, 29 stycznia 2019
Wojennik TV # 161: Gejsze - unboxing

Piękne kobiety, taniec, poezja i śpiew. To wszystko przy filiżance aromatycznej, zaparzonej pieczołowicie herbaty. Rozsądźcie się wygodnie i podziwiajcie. Gejsze od wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Do boju!

piątek, 25 stycznia 2019
Wojennik TV # 160: Kido Butai - recenzja

Midway bywało określane strażnikiem Hawajów. Kontrola wyspy pozwalała bowiem na skuteczne przeczesywanie oceanu w odległości kilkuset mil morskich i zapewniała wsparcie z powietrza jednostkom nawodnym operującym w tym rejonie Pacyfiku. Admirał Yamamoto liczył dodatkowo na to, że uderzenie na Midway pozwoli na wciągniecie Amerykanów w walną bitwę morską i na wyeliminowanie ich lotniskowców. O ile pierwsza część planu faktycznie się powiodła, o tyle ta druga, już nie.

Midway to temat dosyć mocno wyeksploatowany w wargamingu, ale na tyle ciekawy, że z dużym zainteresowaniem sięgnąłem po Kido Butai – grę wydawnictwa Dr Richter Konfliktsimulationen.

Do boju!

wtorek, 22 stycznia 2019
Wojennik TV # 159: Escape The Dark Castle - unboxing

Escape the Dark Castle wydawnictwa Themeborne Ltd. jest grą, która stoi nade wszystko swoim mrocznym klimatem. Naszym zadaniem będzie wyrwanie się z mrocznego zamczyska, w którym zostaliśmy uwięzieni razem z naszymi kompanami. Nie będzie to jednak zwyczajny spacerek do wyjścia bo na naszej drodze staną różnego rodzaju przeciwnicy, a droga przez kręte korytarze będzie wypełniona śmiertelnymi pułapkami.

Jak wyglądają elementy zamknięte w pudle z tym tytułem?

Do boju!

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 75