O tym co dla mnie ważne, o pasji i o tworzeniu
free counters

wtorek, 15 stycznia 2019
Wojennik TV # 157: Coronel & The Falkland Islands - unboxing

Bitwy pod Coronelem i koło Falklandów stanowią jedne z ciekawszych morskich starć z okresu I wojny światowej. Toczone na odległych od Europy wodach doprowadziły do zniszczenia niemieckiej eskadry wschodnioazjatyckiej. Jak te bitwy wyglądały w praktyce i czy da się je odwzorować na planszy? Sprawdźmy, oglądając elementy, wchodzące w skład jednej z najnowszych gier folio od Decision GamesCoronel & Falkand Islands.

Do boju!

piątek, 11 stycznia 2019
Wojennik TV # 156: Palm Island - recenzja

Często widuję wątki, w których fani pytają o to, jakie byłyby jedyne gry, które inne osoby zabrałyby ze sobą na bezludną wyspę. A gdyby tak odwrócić ten problem i zamiast zabierać gry na wyspę, zabrać ze sobą… wyspę? Teraz, dzięki wydawnictwu Portal Dragon i grze Palm Island, jest to jak najbardziej wykonalne!

Jak ta gra sprawdza się w praktyce i czy warto się w nią wyposażyć? Sprawdzam w kolejnej recenzji na Wojennik TV:

Do boju!

wtorek, 08 stycznia 2019
Wojennik TV # 155: Hitler’s Reich - unboxing

II wojna światowa na szczeblu strategicznym to tak oklepany temat, że ciężko jest znaleźć nową grę, która wyróżniałaby się czymś interesującym na tle wcześniejszych. Z tym większym sceptycyzmem podchodzę do takich tytułów i przez to… omijają mnie czasem prawdziwe perełki.

Czy Hitler’s Reich będzie się do nich zaliczało? Igor ogląda na razie zawartość pudła z tym tytułem.

Do boju!

piątek, 04 stycznia 2019
Wojennik TV # 154: The War of The Worlds: USA - East Coast - recenzja

Mało jest książek, które doczekały się tak dużej liczby różnych adaptacji jak Wojna Światów Wellsa. Filmów, komiksów, ale i również gier planszowych. Jedną z nich jest War of the Worlds: USA East Coast wydane przez Dan Verssen Games.

Gra jest przeznaczona dla jednego gracza, a siadając do rozgrywki naszym zadaniem będzie ochrona USA i zamieszkujących je ludzi, przed marsjańską inwazją. Jak ta gra wygląda i jak sprawdza się w praktyce? O tym w kolejnej recenzji na Wojennik TV:

Do boju!

czwartek, 03 stycznia 2019
Słowo dnia # 6: Kaligynefobia

Istnieją różne rodzaju fobii. Czasami takie, o których nie mamy zielonego pojęcia.

Kaligynefobia - lęk przed pięknymi kobietami

wtorek, 01 stycznia 2019
Wojennik TV # 153: Incorporated - unboxing

Megakorporacje, walka o światowe zasoby i rywalizacja dwóch przeciwstawnych bloków politycznych. To wszystko zamknięte w eleganckim, ciężkim pudle Incorporated od TCA Games. Z wielką ciekawością zaglądam do jego środka i sprawdzam, jak wyglądają zamknięte w nim rekwizyty.

Zapraszam do obejrzenia kolejnego unboxingu na Wojennik TV:

Do boju!

piątek, 28 grudnia 2018
Wojennik TV # 152: Dead Reckoning - recenzja

Zombie! Wszędzie w okolicy! Czy widzisz, jak czołgają się w Twoją stronę? Jak kłapią otwartymi paszczami i jak przeraźliwie śmierdzą? Dostrzegły Cię! Wyczuły Twoją obecność i zapach świeżej krwi. Dobrze wiesz, co spotkało Twoich znajomych w Denver i dobrze wiesz, co spotka i Ciebie. Chyba, że coś z tym zrobisz! Chyba, że złapiesz broń w rękę i stawisz tym potwornościom czoło. Wszystko zależy od Ciebie!

Zapraszam do recenzji gry Dead Reckoning. Tytułu od Tiny Battle Publishing, w którym naszym zadaniem będzie bezpieczne odeskortowanie karawany uciekinierów, czmychających przed falą krwiożerczych zombie.

Do boju!

wtorek, 25 grudnia 2018
Wojennik TV # 151: Top 10 bitew toczonych w trakcie świąt Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to w naszej chrześcijańskiej kulturze czas spokoju i refleksji. Moment, gdy zatrzymuje się pędząca w trakcie roku machina i, gdy wygasają trawiące nas konflikty. Mimo tego, w historii wielokrotnie bywało tak, że w okresie Świąt były toczone regularne bitwy lub były realizowane różne wojskowe operacje.

W najświeższym materiale na Wojennik TV przedstawiam top 10 owych bitew – takich, które były toczone w trakcie świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszam do przeglądu!

piątek, 21 grudnia 2018
Wojennik TV # 150: Diex Aïe - recenzja

Jakiś czas temu pokazywałem unboxing tego tytułu, a teraz przyszedł czas na prezentację recenzji. Rzucamy się więc w wir walk toczonych z końcem IX wieku między Normanami i Sasami. Hastings dało przewagę tym pierwszym, ale czy zdołają ugruntować swoją władzę i na stałe opanować Anglię? Sprawdźmy!

Zapraszam do recenzji Diex Aïe na Wojennik TV:

Do boju!

środa, 19 grudnia 2018
Słowo dnia # 5: Dezynwoltura

Słowo, które zdecydowanie może przydać się w rozmowach w domu.

Dezynwoltura - zbyt swobodne, często lekceważące zachowanie.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 74