O tym co dla mnie ważne, o pasji i o tworzeniu
free counters

Kategorie: Wszystkie | Astro | Historia | Jacques | Melodie | Oni | Piękny świat | Planszówki | Poezja | Sophie | Sport | Słowo dnia | ja
RSS
wtorek, 22 maja 2018
Wojennik TV # 89: Last Blitzkrieg - unboxing

Last Blitzkrieg, czyli niemiecka ofensywa w Ardenach pod koniec 1944 roku. Gra od Multi-Man Publishing, stanowiąca pierwszy tytuł nowej serii BCS (Batallion Combat Series).

Jak wyglądają elementy składające się na ten tytuł? Sprawdzam w najnowszym materiale na Wojennik TV:


Zapraszam do oglądania i do komentowania.

poniedziałek, 21 maja 2018
Basen przy Głębokiej

Pojechaliśmy dzisiaj na basen przy ulicy Głębokiej. Ostatni raz byłem tam z Dziećmi dobrych kilka lat temu w trakcie ferii zimowych i od tamtej pory nie mieliśmy jakoś okazji. Przenieśliśmy się na Łabędzią, a od czasu do czasu jeździliśmy też do Aqua Lublin.

Dzisiaj to Sophie zaproponowała żeby wrócić w to miejsce, a jako że jechaliśmy na basen bezpośrednio od Rodziców uznałem, że można spróbować. Obawiałem się nieco tego, że nie będzie wstępu na bilety, ale a miejscu okazało się, że strefa relaksu była dostępna.

Świetnie się bawiliśmy. Nie jest to miejsce, do którego będziemy co tydzień jeździć, ale taka odmiana raz na jakiś czas dobrze nam zrobi. Ach ten wir!

niedziela, 20 maja 2018
Nałęczowo

Ostatnie dni były bardzo brzydkie. Deszcz i wichury, które sprawiały, że nie było jakichkolwiek chęci do spędzania czasu na dworze. Dzisiaj dzień przywitał nas jednak pięknym słońcem, więc podjęliśmy wspólnie decyzję, że koniecznie powinniśmy gdzieś się wybrać.

Dyskusja na temat celu wyprawy trwała dobrych kilkanaście minut. Finalnie, nie bez oporów ze strony Jacques'a, postanowiliśmy pojechać do Nałęczowa. Na miejsce dotarliśmy około 14:00, zostawiliśmy samochód na górce przy ulicy Partyzantów i wybraliśmy się do parku.

Zatoczyliśmy rundkę wzdłuż jeziora, przespacerowaliśmy się pod domek Żeromskiego, zahaczyliśmy o kramy z kamieniami i zważywszy na porę, udaliśmy się prosto do Przepióreczki. Sophie zamówiła zupę cebulową i drobiowe kotleciki. Jacques sam żurek, a ja cebulową i pierogi z cielęciną. Długo czekaliśmy na jedzenie, a kiedy już się pojawiło to nie było najnowszych lotów. Mam wrażenie, że kuchnia w tym miejscu nie serwuje już tak dobrego jedzenia, jak kiedyś.

Po obiedzie wróciliśmy do parku i skierowaliśmy się na desere do pijalni czekolady.

Nałęczów - 2018.05.20

Sophie
zamówiła odświeżającą czekoladę z mango, a ja i Jacques postawiliśmy na opcję na gorąco. Ja z chili, a Syn z solonym karmelem. Wszystkie trzy czekolady były fenomenalne i wcale się nie dziwię, że lokal regularnie szturmował dziki tłum.

W drodze powrotnej do auta pomownie zahaczyliśmy o kramy z kamieniami, gdzie Jacques wypatrzył śliczny krzemień pasiasty. Zważywszy na to, że Sophie dostała ode mnie nieco wcześniej bańki mydlane, kupiłem również ów kamień. Rónowaga w naturze musi funkcjonować!

Znalazłwszy się ponownie w Lublinie podjechaliśmy jeszcze do centrum. Jacques miał olbrzymią ochotę na kołacza, więc udaliśmy się do Kurtosz Baru. Ten był na szczęście otwarty, więc po kilku minutach oczekiwania mogliśy cieszyć się zapachem i smakiem fenomenalnego, kołacza z dodatkiem cynamonu.

Bardzo sympatyczny wypad z Dzieciakami. W sam raz żeby podładować jeszcze akumulator przed kolejnym tygodniem.

piątek, 18 maja 2018
Wojennik TV # 88: Hindenburg’s Hour - recenzja

Bitwa pod Tannenbergiem w trybie solo, czyli Hindenburg's Hour od wydawnictwa Dr Richter Konfliktsimulationen.

Jak wyglądają elementy składające się na ten tytuł i jak wygląda rozgrywka? Sprawdzam w najnowszym materiale na Wojennik TV:


Zapraszam do oglądania i do komentowania.

wtorek, 15 maja 2018
Wojennik TV # 87: Great War Commander - ciąg dalszy

Tym razem to Igor opowiada o swoich przemyśleniach na temat Great War Commandera. I porównuje ten tytuł do starszego brata - Combat Commandera.

Zapraszam do obejrzenia kolejnego odcinka Wojennik TV:


Zapraszam do oglądania i do komentowania.

piątek, 11 maja 2018
Wojennik TV # 86: Old School Tactical - review (ENG)

The Eastern Front is a popular topic in wargaming. What tactical games covering this subject should we focus on? Today we are taking a look at Old School Tactical from Flying Pig Games.


Enjoy!

środa, 09 maja 2018
1500: The New World - testowanie trybu solo

Jakiś czas temu prezentowałem unboxing tytułu 1500: The New World (klik). Gra standardowo chodzi od 2 do 6 graczy, ale dzięki dodatkowym rozszerzeniom (pokażę je za jakiś czas) do rozgrywki możemy usiąść również solo. Dzisiaj postanowiłem sprawdzić, jak ten tryb się sprawdza i czy został należycie zaprojektowany.

1500
Muszę przyznać, że nieźle się bawiłem, a poziom trudności rozgrywki był przez większość trwania partii wysoki. Końcówka była jednak przedziwna i rzutem na taśmę odrobiłem ponad 30 punktów, finalnie zwyciężając z botem o 2 oczka. Mam mieszane uczucia bo z jednej strony gra działa naprawdę sensownie, a z drugiej nie mam wcale poczucia, że zwycięstwo było przeze mnie wypracowane. Tak się po prostu ułożyły karty.

Zobaczę jak to będzie wyglądało w kolejnych partiach. Na pewno do nich siądę, zwłaszcza, że mam do rozpakowania jesz ze cztery kolejne rozszerzenia (Holandia, Hiszpania, Portugalia, Francja).

wtorek, 08 maja 2018
Wojennik TV # 85: COH Firefight Generator - unboxing

Gra z nieskończoną liczbą scenariuszy? Gra, w której mamy wpływ na to, jakimi siłami będziemy walczyć? Proszę bardzo! To wszystko w Firefight Generator - rozszerzeniu do Conflict of Heroes.

Co dokładnie znajdziemy w pudle z tym tytułem? Sprawdzam w najnowszym materiale na Wojennik TV:


Zapraszam do oglądania i do komentowania.

piątek, 04 maja 2018
Wojennik TV # 84: Great War Commander - recenzja

Czy to jest najlepsza, pierwszowojenna gra na szczeblu taktycznym w historii? Czy siadając do niej czuć faktycznie klimat tego konfliktu?

Sprawdzam w najnowszym materiale na Wojennik TV:


Zapraszam do oglądania i do komentowania.

wtorek, 01 maja 2018
Wojennik TV # 83: Feudum - unboxing

Średniowieczne gildie, rywalizacja o monarsze względy, handel i rozbudowa naszych własnych feudów. To wszystko zamknięte w gigantycznym, wypchanym po brzegi pudle.

Feudum to jedno z najnowszych, cudownych dzieci Kickstartera. Wydana przez Odd Bird Games gra podbiła serca fanów i ukazała się z całą masą, odblokowanych poziomów wsparcia.

Jak to wyszło w praktyce i co dokładnie skrywa to wielkie pudło? Sprawdzam w najnowszym materiale na Wojennik TV:


Zapraszam do oglądania i do komentowania.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 65